Warning: include(/var/chroot/home/content/j/o/z/jozobster/html/libraries/joomla/language/dir.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/content/36/5332036/html/index.php on line 9

Warning: include() [function.include]: Failed opening '/var/chroot/home/content/j/o/z/jozobster/html/libraries/joomla/language/dir.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php5/lib/php') in /home/content/36/5332036/html/index.php on line 9

Warning: include(/var/chroot/home/content/j/o/z/jozobster/html/cache/mod_stats/title.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/content/36/5332036/html/index.php on line 12

Warning: include() [function.include]: Failed opening '/var/chroot/home/content/j/o/z/jozobster/html/cache/mod_stats/title.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php5/lib/php') in /home/content/36/5332036/html/index.php on line 12

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/content/36/5332036/html/index.php:9) in /home/content/36/5332036/html/libraries/joomla/session/session.php on line 423

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/content/36/5332036/html/index.php:9) in /home/content/36/5332036/html/libraries/joomla/session/session.php on line 423

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/content/36/5332036/html/index.php:9) in /home/content/36/5332036/html/libraries/joomla/session/session.php on line 426
Na Taračin Dolu

Taračin Do sa okolicom

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • dark color
  • red color

Djetinjstvo i zavičaj mjesta su kojima se

čovjek identificira...

Na Taračin Dolu
Autor Iljko Barić   
Subota, 17 Rujan 2016 09:39

RADOVI OKO SPOMEN CRKVE

Danas, 15.septembra 2016. godine otpočele su pripreme za ugradnju fasade na Spomen-crkvi sv. Ilije proroka na Taračin Dolu. Pojavio se donator za taj pothvat, a to je naš zemljak i župljanin Zdenko (Šime) Babić sa Granice sa suprugom Almirom. On već dulje vrijeme radi i živi u Njemačkoj i često posjećuje rodni kraj. Za nedavnoga posjeta je obećao ovu donaciju.
Naime, pristao je da finacira izgradnju trotoara oko crkve i ugradnju fasade od kamenih obloga što, po predračunu, iznosi 25.000,00 KM. Dio novca je već uplatio i u stalnom je kontaktu sa izvođačem radova (Mladen Kajić sa svojom ekipom), kao i našim župnikom.
Već je mašinom očišćen teren iza crkve i premješteno kamenje iz zida bivše srušene crkve, koje planiramo iskoristiti u druge svrhe. Nabavljen je i dovežen materijal za trotoar, za skelu, poručene su obloge i drugi materijal za fasadu....

Radovi se nastavljaju...

Prijavili su se i donatori za druge radove na dovršenju opremanja ove Spomen-crkve i to: Jerko Matić za financiranje ugradnje elektro instalacija, Jozo Joško Jozić za krečenje i unutarnje "oslikavanje" crkve, kada bude omalterisana... Valjda će se i za malterisanje pojaviti neki donator, te nabavku zvona...
Nadamo se da nećemo dugo čekati i da će se sa našega Taračin Dola čuti ponovo crkveno zvono koje je utihnulo prije gotovo četvrt stoljeća?

Hvala svima koji su do sada na bilo koji način pomogli i koji će dalje pomagati na obnovi-izgradnji ove Spomen-crkve koja je središnji simbol našega višestoljetnog bitisanja na ovim prostorima...

Ukoliko ste u prilici na bilo koji način pomoći na obnovi-izgradnji Spomen crkve na Taračin Dolu Vaš prilog možete poslati našem župniku Ivi Jezidžiću,  a možete ga kontaktirati putem telefona ili na mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spam robota, nije vidljiva ako ste isključili JavaScript

 

Taracin Do na Facebook


www.taracin-do.com
Taračin Do sa okolicom