Warning: include(/var/chroot/home/content/j/o/z/jozobster/html/libraries/joomla/language/dir.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/content/36/5332036/html/index.php on line 9

Warning: include() [function.include]: Failed opening '/var/chroot/home/content/j/o/z/jozobster/html/libraries/joomla/language/dir.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php5/lib/php') in /home/content/36/5332036/html/index.php on line 9

Warning: include(/var/chroot/home/content/j/o/z/jozobster/html/cache/mod_stats/title.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/content/36/5332036/html/index.php on line 12

Warning: include() [function.include]: Failed opening '/var/chroot/home/content/j/o/z/jozobster/html/cache/mod_stats/title.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php5/lib/php') in /home/content/36/5332036/html/index.php on line 12

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/content/36/5332036/html/index.php:9) in /home/content/36/5332036/html/libraries/joomla/session/session.php on line 423

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/content/36/5332036/html/index.php:9) in /home/content/36/5332036/html/libraries/joomla/session/session.php on line 423

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/content/36/5332036/html/index.php:9) in /home/content/36/5332036/html/libraries/joomla/session/session.php on line 426
Inicijative

Taračin Do sa okolicom

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • dark color
  • red color

Taračin Do u srcu, okolica u venama!

Dobro došli na našu stranicu!

Inicijative
Autor Administrator   
Utorak, 20 Rujan 2016 07:35

SPOMENIK NA TARAČIN DOLU

Želeći njegovati spomen na  naše župljane - žrtve ratova u prošlom stoljeću, već nekoliko godina ”živi” ideja o zajedničkom spomeniku koji bi se izgradio uz zid crkvenog dvorišta. Bilo bi to lijevo od kapije na platou iznad korita od vodovoda. Prvotno je njegova izgradnja bila planirana kraj spomen crkve, ali crkvene vlasti ne dozvoljavaju više izgradnju spomenika u crkvenim dvorištima. U nekim drugim mjestima bilo je zloupotrebe ovih dozvola, pa su u Nadbiskupiji odlučili tome stati u kraj.

Naime, urađen je jedan popis naših župljana-žrtava ratova u prošlom stoljeću, za potrebe Nadbiskupije, koja je trebala da sačini cjelovit popis svih žrtava katolika i objavi u prigodnoj knjizi... Taj popis, koji smo uradili, iako, nažalost sadrži preko 120 imena, vjerojatno nije potpun?

Kako upotpuniti spisak?

Kako neko od naših i Vaših predaka ne bi bio zaboravljen,  na našu mail adresu (na dnu stranice kliknite na ”Kontakt”), možete nam javiti osnovne podatke o Vašim precima koji su stradali u proteklim ratovima (I sv. rat, II sv. rat, posljednji rat). Podatci bi trebali sadržavati: (prezime, ime oca, ime/nadimak, mjesto i godina rođenja, mjesto i godina stradavanja/nestanka...). Mi bismo te podatke proslijedili Odboru koji na ovome radi, koji bi te podatke upoređivao i kompletirao. Namjera nam je da budu potpuno tačni ili što precizniji... Nebitno je ko je bio u kojoj vojsci ili je CŽR.
Ideja je da nekakav jednostavan spomenik ozida Mladen Kajić od preostalog i već obrađenog kamena iz porušenih zidova stare crkve. Već je izdvojen za tu namjenu. Naravno, sva imena sa ovim osnovnim podatcima planiraju se ispisati na jednu granitnu ploču i ugraditi je na kameni zid spomenika, koji će na sebi imati križ.

Financiranje

Novaca za to Odbor nema, nego samo dobru volju?  Po prvotnom predračunu sve bi to koštalo cca 4.000,00 KM. Odbor je mišljenja da je Mladen Kajić najpogodniji da to uradi, jer već radi trotoare i fasadu, pa da ujedno koristi vrijeme, radnu snagu i materijal. Imate li volje, želje i mogućnosti da pomognete izgradnju spomenika? Svaki, pa i najmanji prilog je dobrodošao. Priloge bi trebalo uplaćivati župniku sa naznakom: ”Za spomenik na Taračin Dolu”.

Vaša javljanja sa osnovnim podatcima  o Vašoj rodbini očekujemo do blagdana Svih svetih. Naravno, možete nam se javiti i drugim povodom; ukoliko neko ime, očevo ime ili godina rođenja je pogrešno upisana u našoj rubrici "Naše žrtve". I Odboru i svima nama je stalo da informacije bude tačne, ali i da sve naše žrtve ne budu zaboravljene.

 

Taracin Do na Facebook


www.taracin-do.com
Taračin Do sa okolicom